Založ si blog

Korona, nekorona, úrady Vám dokážu, že život nie je jednoduchý. . .

V tomto prípade Okresný dopravný inšpektorát. Stala sa mi nemilá vec. Po 14 rokoch zistil technik na STK, že vo veľkom TP ( technický preukaz ) sú 2 nesprávne údaje v porovnaní s tými, ktoré sa skrývajú za VIN číslom auta. Táto administratívna chyba sa vliekla bez povšimnutia na všetkých predchádzajúcich STK. Buď si to nevšimli, alebo nechceli. Tento technik bol korektný poctivec, chyby označil ako menej dôležité závady a do záznamu uviedol nutnú opravu na dopravnom inšpektoráte, evidencia vozidiel.

Chybu som nespôsobil ja, ale ten, kto vydal TP. Napriek tomu som zaplatil za opravu údajov správny poplatok 10.- €. Čert ho ber, povedal som si, hlavne že sa chyby odstránia. Oprava údajov trvala 7 dní z dôvodu množstva práce na dopravnom inšpektoráte. Potom prišla výzva na vyzdvihnutie TP. Prišiel som v domnení, že všetko bude v poriadku a ja budem mať v TP konečne správne údaje.

Omyl ma skoro zrazil na kolená. Dostal som v jedných dverách čistý TP s tým, že na dotlač obsahu ( údajov ) musím do vedľajších dverí. Dobre, povedal som si, sme na Slovensku, čo by som len mohol chcieť viac od systému. Prekvapenia pokračovali. Vedľa mali veľa práce a mali objednaných klientov na čas. Tak ma informovali, že sa musím objednať. Recepcia mi pomohla v tom, že ma okamžite objednali na termín za tri dni. Nemusel som to riešiť ja.

Teraz čakám na termín. Oprava chybných údajov vo veľkom TP, čo som nezavinil ja, ma stála spolu 10.- € a tri cesty do okresného mesta !!! Len čo je pravda, hotové Švajčiarsko. Tak sa predsa dušoval Mečiar. Vo Švajčiarsku má každý občan prideleného svojho štátneho úradníka podľa miesta bydliska, ktorý rieši všetky potreby. Počnúc od dane za psa až po cestovné pasy a nie na tri pokusy na dvoch miestach.

V čase obmedzení a kontrol pohybu občanov sa mi zdá takýto štátom vynútený pohyb scestný. Nech by som sa vzpieral ako chcel, nepomôžem si. Bolo by prinajmenšom nekorektné vylievať si svoju frustráciu na úrade, pretože úradníci sú korektní, aspoň tí, s ktorými som prišiel do kontaktu boli a robia čo môžu. Niekto im stanovil systém práce a neostáva im nič iné, ako pracovať a pretrpieť aj reakcie možno niektorých ľudí typu Matoviča. Dokonca sa mi pani za prepážkou zverila, že je jej veľmi nepríjemné ťahať do úradu ľudí opakovane. Poznamenala, že stačilo by okienko medzi dvomi kanceláriami a mohol by som si prevziať hotový doklad, ale…Ďalej nekomentovala, iba sa ospravedlnila za chaotický systém, ktorý nemôže ovplyvniť a sama je len súčasťou kolotoča.

Vážený pán minister vnútra !

Štát porušuje predpisy, ktoré sám vydal, nakoľko núti občana k pohybu v čase, keď sa mobilita považuje za jeden z dôvodov vysokej infekčnosti obyvateľstva. Štát je priamo zodpovedný za tento chaos, nakoľko systém úradných výkonov je nezmyselne komplikovaný a nikto sa nestará o to, aby sa čo najviac zjednodušil. Neviem, ako by na to reagovalo ministerstvo vnútra, keby som sa náhodou nakazil koronavírusom a tvrdil by som, že sa to stalo na Dopravnom inšpektoráte pri tretej, vynútenej návšteve. Chodia tam aj iní ľudia a nikto nevie, či nie sú infekční. Kým prebehne kontrola testu na recepcii ( nie pred dverami vonku ), už sa môže nakaziť niekoľko osôb. O spoľahlivosti antigénových testov diskutovať nie je potrebné.

Bolo by na čase, keby sa vláda venovala zjednodušeniu života obyvateľstva, zjednodušovaniu megakomplikovaných systémov namiesto dnes už detinsky trápneho a chorého cirkusu na najvyššej úrovni. Do nekonečna sa vyhovárať na Covid sa predsa nedá. Tak si robte svoju prácu a nelezte občanom na nervy. Mimochodom, šušká sa, že vo vláde to znovu vrie. Nie je sa čomu diviť, táto vláda bude mať trvalé miesto v histórii Slovenska. Celá vláda je rovnako vinná, pretože sa mlčky prizerá na vyvádzanie tajtrlíka z Trnavy.

Problém sa nevolá Kolíková, ale Matovič.

09.05.2021

Dnešné Sulíkove vyjadrenie o bezkonfliktnosti fungovania vlády bez Matoviča má úplne realistický základ. Problémom teda je Matovič a nie Kolíková. Nie je cieľom tohoto textu rozoberať Matoviča. Nie je čo nové o ňom napísať. Skôr by som chcel porovnať previnenie Kolíkovej voči mravom a ideám bezúhonného politika tak, ako prezentujú morálny profil koaličného politika [...]

Že by aj český ŠÚKL na čele s Irenou Storovou politikárčil ?

18.04.2021

Viem si predstaviť mnoho vecí, ale doba a súčasná politická elita mi ukazujú, že vo svojich predstavách som iba konšpiračný chudák. Predovšetkým preto, že si neviem predstaviť, aby vedec, po vykonanej vedeckej práci, zverejnil výsledky vedeckej práce s politickým podtextom. To radšej ostanem na veky chudákom, ale toto nezožeriem nikomu a kto tomu verí, by sa mal nad sebou [...]

Pred auto mi vbehol vlčiak, potom sa stalo niečo zaujímavé.

16.04.2021

Relatívne kľudnú podvečernú jazdu narušil incident s vlčiakom. Za súmraku som vchádzal miernym klesaním do malého mestečka. Na rozhraní označenia obce som mal na tachometri 60 km / hod. a pozvoľna som spomaľoval do blízkosti 50 – 52 km / hod. Po mojej ľavej ruke kráčal po chodníku v protismere muž v strednom veku a popri ňom sa znudene, ale poslušne, kývavým krokom [...]

Islamský štát, Sýria, Rakka

V Bosne zatkli ženu podozrivú z financovania islamistov v Sýrii a Iraku

12.05.2021 20:01

Žena mala od roku 2013 posielať peniaze a podporovať svojho manžela, ktorý bol na významnej pozícii v skupine islamistických bojovníkov.

testovanie

Indická mutácia koronavírusu je na Slovensku

12.05.2021 16:49, aktualizované: 17:57

Hygienici identifikovali jeden úzky kontakt.

SR Bratislava NAKA Zásah Tipos BAX

Po šéfovi NAKA Zurianovi končí nečakane aj jeho zástupca

12.05.2021 16:41

Patrik Jurík odchádza na vlastnú žiadosť.

Ivan Korčok

Korčok odsúdil raketové útoky z Gazy, Izrael vyzval na zdržanlivosť

12.05.2021 15:54

Ide o najhoršie boje od vojenskej operácie izraelských obranných síl voči pásmu Gazy ovládanému islamistickým hnutím Hamas v roku 2014.

otvoreneoci24

Táto stránka sa venuje všetkému, čo autor vidí, zažije, zaujme ho, poprípade zažil a zaujalo ho to v minulosti. Nevyhýba sa žiadnej téme a niekedy sa zrodí článok napríklad na základe hoci aj správania sa hmyzu. Mám vyhranené názory na mnoho pozemských vecí a život ma vyškolil všestranne. Preto si dovolím vysloviť aj nasledovnú definíciu : Definícia slovenského politika : Ak si myslíš, že tebou volený politik je človek, ktorý ti chce pomôcť a pomôže, zobuď sa. Teba potrebuje iba na to, aby sa dostal tam kde chce byť. Predovšetkým chce pomôcť sám sebe tak, aby si si myslel, že pomáha tebe ! Verí v tvoju naivitu a slepotu voči jeho ťaženiu za bohatstvom a výhodami, voči jeho úskokom a klamstvám. Vytvára dokonalú ilúziu služobníka. V skutočnosti on nič iné ani nevie. Dopraj mu, lebo ak príde iný, nebudeš mať ani ilúzie, iba holý zadok. A on dom na Floride. Tak načo sa rozčuľovať !

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 33047x
Priemerná čítanosť článkov: 2361x

Autor blogu