Založ si blog

Pellegriniho ľúbivé reči sa dajú počúvať, ale mohol by šľapnúť vedľa. Nemusel by. . .

Kým s Matovičom nevyrazia dvere, dovtedy sa zaoberať touto vládou nemá zmysel. Predpokladám, že so mnou súhlasí mnoho ľudí v najnovšom stredoeurópskom „bananistane“, možno za chvíľu zase „felvidéku“, menom Slovensko. Retardovaný človek patrí k Pinelovi a nie na verejnosť s významnými právomocami. Najhlbšie dno je prerazené naveky a z tohoto sa už vykrútiť nedá. Horšie je, že ostatní nenachádzajú zdravého rozumu ani za mak. Počkajme si, či sa Hegerovi rozsvieti kontrolka…

Počúval som dnešnú diskusiu Braňa Závodského s Pellegrinim. Nepovedal nič nové, nič, čo by už v nejakej forme nevyjadril za posledné dni. Znovu zopakoval, že Slovensku by prospela koalícia z oboch strán barikády. Už som sa k tejto jeho vízii vyjadril a vysoko kvitujem názor takéhoto kalibru. Pochopiteľne, mal by to brať úplne vážne, čo si myslím, že berie.

Podľa posledných prieskumov preferencií sa predpokladá skladačka Fico, Pele a Kollár. Na väčšinu to stačí. Má to nejakú logiku ? Má a celkom pravdepodobnú. Aby sa Pele zbavil Matoviča a Sulíka, ostáva mu len táto možnosť, ak by sa nechcel pokúšať o nemožné, alebo na Slovensku skoro nemožné, dohodnúť sa s KDH alebo Progresívcami. Musel by urobiť mnoho ústupkov. Mne sa prirodzene javí, že akosi nejdú k sebe, na Slovensku nie. Rovnako by sa ťažko dohadoval aj s maďarským zlepencom, keby sa náhodou dostali do parlamentu.

Čo na to Kollár a Fico ? Je dosť ťažko predstaviteľné, že sa Kollár povznesie nad Ficovými vyjadreniami na svoju adresu. Principiálne sa takéto urážky nedajú odpustiť. V mene koryta sa ale situácia mení. Fico aj Kollár sú schopní všetkého pre miesto pri koryte. Položme si otázku, ako by Pelleho voliči vnímali Fica ? A ako Kollárovi ? A možno vôbec by to neriešili. Cieľom by bolo raz a navždy sa zbaviť Matoviča, súčasne sa vyhnúť Sulíkovi, nakoľko je vysoko rizikový. Dokázal to už dvakrát a aj v budúcnosti by bol vždy rozbuškou v každej vláde.

V duchu slovenskej mentality máme jasne definovaného nepriateľa. V takom prípade sa vieme zomknúť a zabudnúť aj na Troškovú a všetky Ficove prehmaty. A že ich nebolo málo a nie sú zabudnuté, to je fakt.

Pellegrini bude mať veľmi ťažkú pozíciu na vyjednávanie. Niesť na chrbte Smerácku minulosť je riskantný podnik. Tu by mohol šľapnúť do … Bolo by podstatne elegantnejším riešením dohodnúť sa s pravicou a prekonať doteraz nemysliteľné prekážky. Jeho názory sú dostatočne racionálne a dokázal by sa vysporiadať s nezmyslami ako riešenie prerušení tehotenstva, cirkevným témam, riešenie „marišky“ a jej úroveň legalizácie a iné vychytávky. Jediným veľkým rizikom je fakt, že za ním stoja ľudia s pečaťou Smeru a pochybným hodnotovým rebríčkom, vzťahom ku korupčnému správaniu. Toho sa človek nezbaví…je to v hlave na tvrdo a navždy. Príde príležitosť a ide sa. A tá príde s peniazmi z Bruselu.

Povedzme si na rovinu. Aký je rozdiel medzi pravicou a ľavicou, medzi poctivým kapitalistom a poctivým ľavičiarom ? Žiadny ! Za normálnych okolností, ak sa pozrieme na poctivého a rozumného kapitalistu, je lepším ľavičiarom a sociálnym činiteľom ako ľavičiar typu Fica alebo Migaša ( bývalá SDĽ ). Zoberme si Baťu a jeho systém oproti ľavičiarom, ktorí kontrolovali šitie pracovných odevov. Bez Migašovho súhlasu sa jediné montérky neušili na Slovensku…A bil sa do pŕs, po ňom všetci ľavičiari a pritom to boli zlodeji. O Ficovi netreba písať…Baťa bol v porovnaní s nimi skutočný ľavičiar a pritom kapitalista. Na sociálnu politiku sa najprv musí zarobiť !!! A to nejde na schôdzach a sľubovať to, čo sa splniť nedá.

Aj rozumní feudáli sa v minulosti starali o svojich sedliakov. Chránili ich a dbali o ich rodiny. Len silní a zdraví sedliaci sa mohli o feudálove majetky starať a obrábať polia. Podobne, nie ten je skutočným veriacim, ktorý sa kolenačky plazí do kostola a po odchode odtiaľ sa k blížnemu správa ako nepriateľ a kade chodí tade škodí. Kto žije podľa 10 prikázaní, je skutočný veriaci a do kostola ani chodiť nemusí.

Pristihol som sa pri tom, že Pelleho beriem ako budúceho predsedu vlády a to ako samozrejmosť. Pred rokom by som to nepripustil, ale časy sa menia. Táto koalícia ma presvedčila o tom, že sa od nich dištancovať je prirodzené. Oni od seba odoženú každého súdneho človeka. Jedni tým že sú hyperaktívni, druhí tým, že sa na to mlčky prizerajú a nič s tým nerobia. Kto mlčí, ten svedčí…

Problém sa nevolá Kolíková, ale Matovič.

09.05.2021

Dnešné Sulíkove vyjadrenie o bezkonfliktnosti fungovania vlády bez Matoviča má úplne realistický základ. Problémom teda je Matovič a nie Kolíková. Nie je cieľom tohoto textu rozoberať Matoviča. Nie je čo nové o ňom napísať. Skôr by som chcel porovnať previnenie Kolíkovej voči mravom a ideám bezúhonného politika tak, ako prezentujú morálny profil koaličného politika [...]

Že by aj český ŠÚKL na čele s Irenou Storovou politikárčil ?

18.04.2021

Viem si predstaviť mnoho vecí, ale doba a súčasná politická elita mi ukazujú, že vo svojich predstavách som iba konšpiračný chudák. Predovšetkým preto, že si neviem predstaviť, aby vedec, po vykonanej vedeckej práci, zverejnil výsledky vedeckej práce s politickým podtextom. To radšej ostanem na veky chudákom, ale toto nezožeriem nikomu a kto tomu verí, by sa mal nad sebou [...]

Pred auto mi vbehol vlčiak, potom sa stalo niečo zaujímavé.

16.04.2021

Relatívne kľudnú podvečernú jazdu narušil incident s vlčiakom. Za súmraku som vchádzal miernym klesaním do malého mestečka. Na rozhraní označenia obce som mal na tachometri 60 km / hod. a pozvoľna som spomaľoval do blízkosti 50 – 52 km / hod. Po mojej ľavej ruke kráčal po chodníku v protismere muž v strednom veku a popri ňom sa znudene, ale poslušne, kývavým krokom [...]

Islamský štát, Sýria, Rakka

V Bosne zatkli ženu podozrivú z financovania islamistov v Sýrii a Iraku

12.05.2021 20:01

Žena mala od roku 2013 posielať peniaze a podporovať svojho manžela, ktorý bol na významnej pozícii v skupine islamistických bojovníkov.

testovanie

Indická mutácia koronavírusu je na Slovensku

12.05.2021 16:49, aktualizované: 17:57

Hygienici identifikovali jeden úzky kontakt.

SR Bratislava NAKA Zásah Tipos BAX

Po šéfovi NAKA Zurianovi končí nečakane aj jeho zástupca

12.05.2021 16:41

Patrik Jurík odchádza na vlastnú žiadosť.

Ivan Korčok

Korčok odsúdil raketové útoky z Gazy, Izrael vyzval na zdržanlivosť

12.05.2021 15:54

Ide o najhoršie boje od vojenskej operácie izraelských obranných síl voči pásmu Gazy ovládanému islamistickým hnutím Hamas v roku 2014.

otvoreneoci24

Táto stránka sa venuje všetkému, čo autor vidí, zažije, zaujme ho, poprípade zažil a zaujalo ho to v minulosti. Nevyhýba sa žiadnej téme a niekedy sa zrodí článok napríklad na základe hoci aj správania sa hmyzu. Mám vyhranené názory na mnoho pozemských vecí a život ma vyškolil všestranne. Preto si dovolím vysloviť aj nasledovnú definíciu : Definícia slovenského politika : Ak si myslíš, že tebou volený politik je človek, ktorý ti chce pomôcť a pomôže, zobuď sa. Teba potrebuje iba na to, aby sa dostal tam kde chce byť. Predovšetkým chce pomôcť sám sebe tak, aby si si myslel, že pomáha tebe ! Verí v tvoju naivitu a slepotu voči jeho ťaženiu za bohatstvom a výhodami, voči jeho úskokom a klamstvám. Vytvára dokonalú ilúziu služobníka. V skutočnosti on nič iné ani nevie. Dopraj mu, lebo ak príde iný, nebudeš mať ani ilúzie, iba holý zadok. A on dom na Floride. Tak načo sa rozčuľovať !

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 33124x
Priemerná čítanosť článkov: 2366x

Autor blogu