Založ si blog

Bude zavedená hmotná zodpovednosť aj pre vládu a poslancov parlamentu?

Aj členovia vlády a poslanci parlamentu sú zamestnanci, zamestnanci štátu, ktorý je principiálne rovnaký podnikateľ ako hociktorý iný. Je tragédiou, že je horším podnikateľom ako ten posledný tupec, ktorý má problém so základnými princípmi podnikania a prežíva len vďaka absencii daňovej kontroly.

V civilnom živote je úplne bežnou súčasťou pracovnej zmluvy aj hmotná zodpovednosť za prípadné škody spôsobené zamestnávateľovi. Platí to pre menežerov ( samozrejme, ak firma na tom trvá, ale dnes už na tom trvá každá svojprávna firma ) a rovnako aj pre radových zamestnancov. Túto škodu je možné poistiť. Svojho času sme to riešili bežne. Poistka kryla škodu do päťnásobnej výšky platu a pre výrobného robotníka ( dnes už operátor ) stála ročne pár desiatok eur.

Koalícia sa veľmi chystala uplatniť, okrem iných, aj tento inštitút. Vyzeralo to na veľkú jazdu naprieč spravodlivosťou, rovnoprávnosťou a potieraním papalášizmu, ale zrejme len vyzeralo. Ostalo v tomto smere ticho a koaličné manévre zatienili zrejme všetko. Nielen úmysly, ale aj mozgy. O tom sme sa mohli presvedčiť.

Narážam na pravdepodobne chybnú šaržu vakcíny Sputnik V. Matovič svojvoľne nakúpil vakcíny a tie, ako vieme, ležia v Šarišských Michaľanoch. ŠÚKL sa k jej kvalite nevie jednoznačne vyjadriť z titulu nedostatku informácií z výroby. Utešená patová situácia a umŕtvené peniaze. Boli by sme naivní, keby sme sa domnievali, že dodávateľ poskytol 60 dňovú splatnosť na faktúru, nebodaj aj dlhšiu. Obchody, ktoré sa ušijú s takouto rýchlosťou, sú bežne uskutočňované na predplatbu. Takto to funguje v civilnom živote a biznise.

Rusko je síce našim významným obchodným partnerom, ale zároveň politicky stojí na opačnej strane barikády ako Slovensko. Pre Dankove modré oči a počet hviezdičiek na výložke, by si nikto na triko nezobral neistý obchod. Dokonca si dovolím tvrdiť, že s veľkou pravdepodobnosťou Rusi vedeli o pochybnej kvalite danej šarže a naivný Matovič im prišiel vhod. Je dosť divné a nepravdepodobné, že v Rusku len tak ležalo 200 000 vakcín a nebolo ich komu predať. A s veľkou pravdepodobnosťou sme zaplatili vopred. Koľko ? Nevieme, pretože vláda to tají.

Tu vidím minimálne podvod na občanoch, pretože takýto netransparentný obchod sa inak klasifikovať nedá. Matovič obral štátny rozpočet o balík, ktorý by našiel v tejto situácii podstatne rozumnejšie uplatnenie. Ak sa vláda nad touto bohapustou spreneverou nepozastaví a nebude ju riešiť, je celá vinná do posledného ministra. Okradla vlastných občanov.

Ak by sa mali plniť predvolebné sľuby, Matovič by mal niesť osobnú zodpovednosť za spreneveru a mal by škodu za nakúpený odpad štátu uhradiť. Následný krok by mal byť odchod z vlády. Keby v zdravej firme riaditeľ svojvoľne nakúpil šmejdy a takto nezmyselne zvýšil náklady, majitelia by s ním vyrazili dvere na počkanie. Je to priamy dôkaz toho, že náš štát je dlhodobo najhorší podnikateľ pod slnkom a nič sa nedeje, „dobre bude“ , „svet gombička“… V blízkej budúcnosti asi ani nehrozí, aby sa podnikateľská úroveň štátu posunula k vyššej kvalite, lepšej hospodárnosti.

„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva“! Rozumejme tomuto, na veky živému výroku „Kodeťáka“ z filmu Pelíšky, o jeden rád nižšie, čo znamená, že dávam Matovičovi mesiac, maximálne dva. Potom sa niečo musí udiať a udeje. On dlhšie nevydrží nerobiť nezmysly.

Že by aj český ŠÚKL na čele s Irenou Storovou politikárčil ?

18.04.2021

Viem si predstaviť mnoho vecí, ale doba a súčasná politická elita mi ukazujú, že vo svojich predstavách som iba konšpiračný chudák. Predovšetkým preto, že si neviem predstaviť, aby vedec, po vykonanej vedeckej práci, zverejnil výsledky vedeckej práce s politickým podtextom. To radšej ostanem na veky chudákom, ale toto nezožeriem nikomu a kto tomu verí, by sa mal nad sebou [...]

Pred auto mi vbehol vlčiak, potom sa stalo niečo zaujímavé.

16.04.2021

Relatívne kľudnú podvečernú jazdu narušil incident s vlčiakom. Za súmraku som vchádzal miernym klesaním do malého mestečka. Na rozhraní označenia obce som mal na tachometri 60 km / hod. a pozvoľna som spomaľoval do blízkosti 50 – 52 km / hod. Po mojej ľavej ruke kráčal po chodníku v protismere muž v strednom veku a popri ňom sa znudene, ale poslušne, kývavým krokom [...]

Korona, nekorona, úrady Vám dokážu, že život nie je jednoduchý. . .

16.04.2021

V tomto prípade Okresný dopravný inšpektorát. Stala sa mi nemilá vec. Po 14 rokoch zistil technik na STK, že vo veľkom TP ( technický preukaz ) sú 2 nesprávne údaje v porovnaní s tými, ktoré sa skrývajú za VIN číslom auta. Táto administratívna chyba sa vliekla bez povšimnutia na všetkých predchádzajúcich STK. Buď si to nevšimli, alebo nechceli. Tento technik bol [...]

George Floyd Officer Trial

Expolicajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda

20.04.2021 23:24, aktualizované: 23:48

Vynesenie verdiktu sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, budova súdu bola obohnaná ostnatým drôtom aj betónovými zátarasami a do ulíc Minneapolisu boli nasadené tisícky policajtov.

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

otvoreneoci24

Táto stránka sa venuje všetkému, čo autor vidí, zažije, zaujme ho, poprípade zažil a zaujalo ho to v minulosti. Nevyhýba sa žiadnej téme a niekedy sa zrodí článok napríklad na základe hoci aj správania sa hmyzu. Mám vyhranené názory na mnoho pozemských vecí a život ma vyškolil všestranne. Preto si dovolím vysloviť aj nasledovnú definíciu : Definícia slovenského politika : Ak si myslíš, že tebou volený politik je človek, ktorý ti chce pomôcť a pomôže, zobuď sa. Teba potrebuje iba na to, aby sa dostal tam kde chce byť. Predovšetkým chce pomôcť sám sebe tak, aby si si myslel, že pomáha tebe ! Verí v tvoju naivitu a slepotu voči jeho ťaženiu za bohatstvom a výhodami, voči jeho úskokom a klamstvám. Vytvára dokonalú ilúziu služobníka. V skutočnosti on nič iné ani nevie. Dopraj mu, lebo ak príde iný, nebudeš mať ani ilúzie, iba holý zadok. A on dom na Floride. Tak načo sa rozčuľovať !

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 26441x
Priemerná čítanosť článkov: 2034x

Autor blogu