Založ si blog

Nezatracujme pani prezidentku za vymenovanie II. Matovičovej vlády, ako ju nazval Pellegrini.

Aj ja patrím medzi tých, ktorí by Matoviča najradšej už viac na politickej scéne Slovenska nevideli. Pritom som volil OĹaNO, ako najistejšiu možnosť v danom momente. Matovič bol taký drzý, že svoje zotrvanie vo vláde podmienil rozpadom koalície. A on by to urobil bez mihnutia oka. Hádam ani nie je potrebné zdôrazňovať, že jeho myslenie je zastreté mocou a ľudia sú mu ukradnutí. Hrá na city, vynucuje si pochvalu a uznanie, aspoň sa o to snaží, ale príliš mu to nejde. Natoľko chce byť presvedčivý ľudomil, až je to podozrivé a teraz to už skôr pôsobí dojmom Mečiarovského ochotníckeho divadielka.

Prišli by predčasné voľby a v tejto situácii by to asi nebolo práve najlepšie riešenie. Vydieraním si vyhandloval čas. Nič viac, nič menej, iba čas. Odhliadnúc od toho, kto vo vláde sedí, je aká – taká nádej, že sa život nezastaví a namiesto riešenia krízového stavu nebudú na chvíľu bojovať o moc.

Podľa vyjadrení pani prezidentky, toto boli pohnútky, ktoré ju viedli k rozhodnutiu vymenovať vládu v takmer nezmenenej podobe. Chcela urýchlene zachovať jej funkčnosť. Aj keď priamo nehovorí, čo si myslí o Matovičovom vydieračskom kroku, za jej vyjadreniami je cítiť aj dovetok a jasný názor medzi riadkami. Jediné, čo si dovolila poznamenať bolo, že človek sa v strednom veku nedokáže zásadne zmeniť. Touto poznámkou v podstate povedala, že oprávnene môžeme očakávať komplikácie. Evidentne si myslí svoje, čo je cítiť z jej rozhovoru pre denník Sme.

Mohli by sme na ňu kydať oheň a síru. Niekedy je lepšie prešľapovanie na mieste vyriešiť radikálne. Aj mne sa podstatne viacej páči riešenie, ktoré má všetky atribúty ťahu na bránu. Ona zvolila odsunutie predčasných volieb na postpandemické obdobie. Chcel by som tomu veriť, že za 3 – 4 mesiace sa budeme môcť priblížiť pôvodnému životnému režimu. Je to dosť optimistický predpoklad, ale nie nemožný vývoj situácie. Dovtedy sa vo vláde znovu rozhádajú a budeme môcť riešiť predčasné voľby. Nepovedala to na rovinu, ale mám za to, že práve toto si myslí aj ona.

Riešenie pani prezidentky irituje kde – koho. Na prvý pohľad by sa zdalo, že je alibistické, prokoaličné a neviem ešte ako by sme ho mohli nazvať. Áno, ako som napísal vyššie, je možné tomuto rozhodnutiu ledačo vyčítať. Ale z možných zlých riešení, je práve toto riešenie možno to menšie zlo. Predovšetkým vzhľadom na obyvateľstvo, chorobnosť, finančnú situáciu mnohých rodín, kŕčovitý stav v štáte. Padli sme do kategórie „banánová republika“ s nefunkčným parlamentom a navyše nemať ani vládu, by bolo plus na vrch ďalšie bahno. Druhá kríza tejto vlády už nebude trvať tak dlho a jej riešenie už nebude v Matovičových, ale ani v Hegerových rukách. Koalícia sa rozsype ako domček z kariet od večera do rána. Vyrieši ju Kollár a Pellegrini.

Pellegrini nešetril kritikou na koaličné manévre a vyslovil jednu zaujímavú myšlienku. „Možno by nebolo zlé, mať budúcu koalíciu zloženú aj zo strán z opačnej strany barikády“. Ak túto myšlienku čítam správne, vážne uvažuje o možnej spolupráci s Kollárom a možno aj s inou, ako sa vyjadril, ktoroukoľvek príčetnou stranou, aj zo súčasnej koalície. Ak nejaká, samozrejme, prežije očakávané opakované zemetrasenie. Už samotné vyslovenie myšlienky o takej koalícii je na Slovensku pokrok a ak je to myslené úprimne, zasluhuje si pozornosť. A nesťažuje sa ani na pani prezidentku, dokonca si pochvaľuje jej snahu o nestranné a korektné konanie. Čo dodať. Voľby budú zaujímavé.

Lego sa začína skladať. Sú to znaky vážnej prípravy na predčasné voľby a povolebné koaličné rozhovory. A počíta sa aj s podporou pani prezidentky.

 

 

 

 

 

 

Že by aj český ŠÚKL na čele s Irenou Storovou politikárčil ?

18.04.2021

Viem si predstaviť mnoho vecí, ale doba a súčasná politická elita mi ukazujú, že vo svojich predstavách som iba konšpiračný chudák. Predovšetkým preto, že si neviem predstaviť, aby vedec, po vykonanej vedeckej práci, zverejnil výsledky vedeckej práce s politickým podtextom. To radšej ostanem na veky chudákom, ale toto nezožeriem nikomu a kto tomu verí, by sa mal nad sebou [...]

Pred auto mi vbehol vlčiak, potom sa stalo niečo zaujímavé.

16.04.2021

Relatívne kľudnú podvečernú jazdu narušil incident s vlčiakom. Za súmraku som vchádzal miernym klesaním do malého mestečka. Na rozhraní označenia obce som mal na tachometri 60 km / hod. a pozvoľna som spomaľoval do blízkosti 50 – 52 km / hod. Po mojej ľavej ruke kráčal po chodníku v protismere muž v strednom veku a popri ňom sa znudene, ale poslušne, kývavým krokom [...]

Korona, nekorona, úrady Vám dokážu, že život nie je jednoduchý. . .

16.04.2021

V tomto prípade Okresný dopravný inšpektorát. Stala sa mi nemilá vec. Po 14 rokoch zistil technik na STK, že vo veľkom TP ( technický preukaz ) sú 2 nesprávne údaje v porovnaní s tými, ktoré sa skrývajú za VIN číslom auta. Táto administratívna chyba sa vliekla bez povšimnutia na všetkých predchádzajúcich STK. Buď si to nevšimli, alebo nechceli. Tento technik bol [...]

George Floyd Officer Trial

Expolicajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda

20.04.2021 23:24, aktualizované: 23:48

Vynesenie verdiktu sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, budova súdu bola obohnaná ostnatým drôtom aj betónovými zátarasami a do ulíc Minneapolisu boli nasadené tisícky policajtov.

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

otvoreneoci24

Táto stránka sa venuje všetkému, čo autor vidí, zažije, zaujme ho, poprípade zažil a zaujalo ho to v minulosti. Nevyhýba sa žiadnej téme a niekedy sa zrodí článok napríklad na základe hoci aj správania sa hmyzu. Mám vyhranené názory na mnoho pozemských vecí a život ma vyškolil všestranne. Preto si dovolím vysloviť aj nasledovnú definíciu : Definícia slovenského politika : Ak si myslíš, že tebou volený politik je človek, ktorý ti chce pomôcť a pomôže, zobuď sa. Teba potrebuje iba na to, aby sa dostal tam kde chce byť. Predovšetkým chce pomôcť sám sebe tak, aby si si myslel, že pomáha tebe ! Verí v tvoju naivitu a slepotu voči jeho ťaženiu za bohatstvom a výhodami, voči jeho úskokom a klamstvám. Vytvára dokonalú ilúziu služobníka. V skutočnosti on nič iné ani nevie. Dopraj mu, lebo ak príde iný, nebudeš mať ani ilúzie, iba holý zadok. A on dom na Floride. Tak načo sa rozčuľovať !

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 26442x
Priemerná čítanosť článkov: 2034x

Autor blogu